BA9SY28A
APEM Inc.
Product No:
BA9SY28A
Manufacturer:
APEM Inc.
Description:
BASED LED BA9S YELLOW
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BA9SY28A.
BA9SY28A Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
BA9SY28A Specification
Mfr APEM Inc.
Color Yellow
Series -
Package Bag
Base Type Miniature Bayonet (BA9S)
Wavelength -
Applications -
Configuration Single
Product Status Active
Size / Dimension 0.394" Dia x 0.945" H (10.00mm x 24.00mm)
Can Replace Lamps Multiple Miniature Bayonet Lamps
Base Product Number BA9SY28
Millicandela Rating 630mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 28V