B70SR13722AC
Delta Electronics
Product No:
B70SR13722AC
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
DC/DC CONVERTER 13.7V 300W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for B70SR13722AC.
B70SR13722AC Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
B70SR13722AC Specification
Mfr Delta Electronics
Type Enclosed
Series B70SR (300W)
Package Bag
Efficiency 90.2%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 300W
Product Status Active
Approval Agency CE
Size / Dimension 7.48" L x 2.99" W x 1.73" H (190.0mm x 75.9mm x 43.9mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 13.7V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number B70SR
Voltage - Isolation 2.25 kV
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Voltage - Input (Max) 106V
Voltage - Input (Min) 36V
Current - Output (Max) 22A