B40P-A30520
Charter Engineering Inc.
Product No:
B40P-A30520
Description:
IC RF SWITCH SPDT 40GHZ
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for B40P-A30520.
B40P-A30520 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
B40P-A30520 Specification
Mfr Charter Engineering Inc.
Series -
Circuit SPDT
Package Bulk
Impedance 50Ohm
Isolation 60dB (min)
Insertion Loss 0.6dB
Product Status Active
Test Frequency 40GHz
Frequency Range 0Hz ~ 40GHz
Voltage - Supply 22V ~ 28V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C