Home / Resonators / AWSZT-50.00CV-T
minImg
AWSZT-50.00CV-T
Abracon LLC
Product No:
AWSZT-50.00CV-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
CERAMIC RES 50.0000MHZ SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AWSZT-50.00CV-T.
AWSZT-50.00CV-T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AWSZT-50.00CV-T Specification
Mfr Abracon LLC
Type Ceramic
Height 0.047" (1.19mm)
Series AWSZT-CV
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Frequency 50 MHz
Impedance 40 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1512 (3731 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -25°C ~ 85°C