Home / RF Filters / AWBPF-4010MBW380-01
minImg
AWBPF-4010MBW380-01
AWG TECH Pte Ltd
Product No:
AWBPF-4010MBW380-01
Manufacturer:
AWG TECH Pte Ltd
Description:
W/G FILTER C-BAND 3820-4200MHZ
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AWBPF-4010MBW380-01.
AWBPF-4010MBW380-01 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AWBPF-4010MBW380-01 Specification
Mfr AWG TECH Pte Ltd
Ripple -
Series -
Package Retail Package
Bandwidth 380MHz
Frequency 4.01GHz
Filter Type Band Pass
Height (Max) 3.874" (98.40mm)
Mounting Type Chassis Mount
Insertion Loss 0.6dB
Product Status Active
Size / Dimension 4.724" L x 2.752" W (120.00mm x 69.90mm)