Home / DC DC Converters / ATMV12V100V80MA1
minImg
ATMV12V100V80MA1
Analog Technologies
Product No:
ATMV12V100V80MA1
Manufacturer:
Analog Technologies
Description:
8W Isolated DC-DC Power Module
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ATMV12V100V80MA1.
ATMV12V100V80MA1 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ATMV12V100V80MA1 Specification
Mfr Analog Technologies
Type Isolated Module
Series -
Package Tape & Box (TB)
Features -
Efficiency 78%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 8 W
Package / Case 5-DIP Module
Product Status Active
Approval Agency -
Standard Number -
Control Features -
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 100V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Input (Min) 10V
Current - Output (Max) 80mA