ASINPSM241-24
ASI-Ez
Product No:
ASINPSM241-24
Manufacturer:
ASI-Ez
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ASINPSM241-24.
ASINPSM241-24 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ASINPSM241-24 Specification
Mfr ASI-Ez
Series -
Package Box
Features -
Efficiency 93%
Input Type AC or DC
Applications Industrial
Power (Watts) 240W
Product Status Active
Approval Agency CB, CE, UL
Standard Number -
Size / Dimension -
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 120 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Minimum Load Required -
Operating Temperature -
Current - Output (Max) 10A
DC Voltage - Input (Max) 345V
DC Voltage - Input (Min) 110V