APXJ200ARA151MF80G
Chemi-Con
Product No:
APXJ200ARA151MF80G
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 20V SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for APXJ200ARA151MF80G.
APXJ200ARA151MF80G Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
APXJ200ARA151MF80G Specification
Mfr Chemi-Con
Type Polymer
Series NPCAP™-PXJ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 150 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Radial, Can - SMD
Product Status Active
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Ripple Current @ Low Frequency 189.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.79 A @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm