APSA4R0ELL271MFA5G
Chemi-Con
Product No:
APSA4R0ELL271MFA5G
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 4V T/H
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for APSA4R0ELL271MFA5G.
APSA4R0ELL271MFA5G Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
APSA4R0ELL271MFA5G Specification
Mfr Chemi-Con
Type Polymer
Series NPCAP™-PSA
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 270 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Product Status Active
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ High Frequency 3.16 A @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm