AMJDGEJ-A12
Abracon LLC
Product No:
AMJDGEJ-A12
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
OSC MEMS XO DUAL OUTPUT
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AMJDGEJ-A12.
AMJDGEJ-A12 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AMJDGEJ-A12 Specification
Mfr Abracon LLC
Type XO (Standard)
Height 0.035" (0.89mm)
Output CMOS
Series AMJD
Package Bulk
Function -
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±50ppm
Frequency - Output 1 75MHz, 100MHz
Frequency - Output 2 -
Frequency - Output 3 -
Frequency - Output 4 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)