AM995B1597
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM995B1597
Description:
995 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AM995B1597.
AM995B1597 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AM995B1597 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Series -
Package Tape & Box (TB)
Bandwidth 40 MHz
Frequency 995MHz Center
Impedance 50Ohm
Filter Type Band Pass
Height (Max) 0.190" (4.83mm)
Mounting Type Surface Mount
Insertion Loss 2.1dB
Package / Case 12-SMD Module
Product Status Active
Size / Dimension 0.720" L x 0.550" W (18.29mm x 13.97mm)