AM942B1289
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM942B1289
Description:
942 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AM942B1289.
AM942B1289 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AM942B1289 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Series -
Package Tape & Box (TB)
Bandwidth 35 MHz
Frequency 942.5MHz Center
Impedance 50Ohm
Filter Type Band Pass
Height (Max) 0.217" (5.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Insertion Loss 4dB
Package / Case 8-SMD Module
Product Status Active
Size / Dimension 0.669" L x 0.512" W (17.00mm x 13.00mm)