AM3700B1396
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM3700B1396
Description:
3700 MHZ CERAMIC BANDPASS FILTER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AM3700B1396.
AM3700B1396 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AM3700B1396 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Series -
Package Tape & Box (TB)
Bandwidth 50 MHz
Frequency 3.7GHz Center
Impedance 50Ohm
Filter Type Band Pass
Height (Max) 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Insertion Loss 7dB
Package / Case 10-SMD Module
Product Status Active
Size / Dimension 1.339" L x 0.551" W (34.00mm x 14.00mm)