AM3400B1200
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM3400B1200
Description:
3400 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AM3400B1200.
AM3400B1200 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AM3400B1200 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Series -
Package Tape & Box (TB)
Bandwidth 200 MHz
Frequency 3.4GHz Center
Impedance 50Ohm
Filter Type Band Pass
Height (Max) 0.118" (3.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Insertion Loss 2dB
Package / Case Monoblock, 2 PC Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.272" L x 0.236" W (6.90mm x 6.00mm)