AM2300B1432
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM2300B1432
Description:
2300 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AM2300B1432.
AM2300B1432 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AM2300B1432 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Series -
Package Tape & Box (TB)
Bandwidth 340 MHz
Frequency 2.3GHz Center
Impedance 50Ohm
Filter Type Band Pass
Height (Max) 0.157" (4.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Insertion Loss 1.5dB
Package / Case 8-SMD Module
Product Status Active
Size / Dimension 0.512" L x 0.394" W (13.00mm x 10.00mm)