AM170.490CR216
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM170.490CR216
Description:
170.490 MHZ CRYSTAL FILTER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AM170.490CR216.
AM170.490CR216 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AM170.490CR216 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple 0.5dB
Series -
Package Box
Bandwidth 15 kHz
Impedance 50 Ohms
Height (Max) 0.560" (14.22mm)
Mounting Type Chassis Mount
Insertion Loss 6dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Size / Dimension 1.740" L x 0.620" W (44.20mm x 15.75mm)
Frequency - Center 170.49 MHz
Operating Temperature -30°C ~ 60°C