AM164.0125CR335
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM164.0125CR335
Description:
164.0125 MHZ CRYSTAL BAND PASS F
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AM164.0125CR335.
AM164.0125CR335 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AM164.0125CR335 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple 2dB
Series -
Package Box
Bandwidth 3.15 kHz
Impedance 50 Ohms
Height (Max) 0.750" (19.05mm)
Mounting Type Chassis Mount
Insertion Loss 8dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Size / Dimension 2.390" L x 1.000" W (60.71mm x 25.40mm)
Frequency - Center 164.0125 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 50°C