AM162CR228
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM162CR228
Description:
162 MHZ CRYSTAL BAND PASS FILTER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AM162CR228.
AM162CR228 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AM162CR228 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Series -
Package Box
Bandwidth 100 kHz
Impedance 50 Ohms
Height (Max) 0.770" (19.56mm)
Mounting Type Chassis Mount
Insertion Loss 4.5dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Size / Dimension 1.910" L x 1.010" W (48.51mm x 25.65mm)
Frequency - Center 162 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 50°C