AM1200B1461
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM1200B1461
Description:
1200 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AM1200B1461.
AM1200B1461 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AM1200B1461 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Series -
Package Tape & Box (TB)
Bandwidth 100 MHz
Frequency 1.2GHz Center
Impedance 50Ohm
Filter Type Band Pass
Height (Max) 0.217" (5.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Insertion Loss 2dB
Package / Case 8-SMD Module
Product Status Active
Size / Dimension 0.512" L x 0.472" W (13.00mm x 12.00mm)