AM1150B1046
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM1150B1046
Description:
1150 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AM1150B1046.
AM1150B1046 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AM1150B1046 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Series -
Package Tape & Box (TB)
Bandwidth 440 MHz
Frequency 1.15GHz Center
Impedance 50Ohm
Filter Type Band Pass
Height (Max) 0.295" (7.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Insertion Loss 4dB
Package / Case 18-SMD Module
Product Status Active
Size / Dimension 1.496" L x 0.669" W (38.00mm x 17.00mm)