AM1090B1572
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM1090B1572
Description:
1090 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AM1090B1572.
AM1090B1572 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AM1090B1572 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Series -
Package Tape & Box (TB)
Bandwidth 13 MHz
Frequency 1.09GHz Center
Impedance 50Ohm
Filter Type Band Pass
Height (Max) 0.374" (9.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Insertion Loss 0.5dB
Package / Case 12-SMD Module
Product Status Active
Size / Dimension 1.024" L x 0.945" W (26.00mm x 24.00mm)