AFFC-050-20-076-11
Assmann WSW Components
Product No:
AFFC-050-20-076-11
Description:
CABLE FFC 20POS 0.50MM 3"
In Stock : 57
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AFFC-050-20-076-11.
AFFC-050-20-076-11 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AFFC-050-20-076-11 Specification
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.020" (0.50mm)
Length 3.000" (76.20mm)
Series -
Package Bulk
Cable Type FFC, FPC
Product Status Active
Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Base Product Number AFFC-050
Number of Conductors 20
Length - Exposed Ends 0.138" (3.50mm)