AFBC-Q0805H-471-T
Abracon LLC
Product No:
AFBC-Q0805H-471-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 1A 1LN
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AFBC-Q0805H-471-T.
AFBC-Q0805H-471-T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AFBC-Q0805H-471-T Specification
Mfr Abracon LLC
Series AFBC-Q0805H
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive
Filter Type -
Height (Max) 0.033" (0.85mm)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Number of Lines 1
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Max) 1A
Impedance @ Frequency 470 Ohms @ 100 MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR) (Max) 200mOhm