AFBC-Q0805G-600-T
Abracon LLC
Product No:
AFBC-Q0805G-600-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 0.7A 1LN
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AFBC-Q0805G-600-T.
AFBC-Q0805G-600-T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AFBC-Q0805G-600-T Specification
Mfr Abracon LLC
Series AFBC-Q0805G
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive
Filter Type Signal Line
Height (Max) 0.041" (1.05mm)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Number of Lines 1
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Max) 700mA
Impedance @ Frequency 60 Ohms @ 100 MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR) (Max) 200mOhm