AE3125CB1802
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE3125CB1802
Description:
3125 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AE3125CB1802.
AE3125CB1802 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AE3125CB1802 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Series -
Package Box
Bandwidth 120 MHz
Frequency 3.125GHz Center
Impedance 50Ohm
Filter Type Band Pass
Height (Max) 0.228" (5.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Insertion Loss 1dB
Package / Case 20-SMD Module
Product Status Active
Size / Dimension 1.354" L x 0.551" W (34.40mm x 14.00mm)