AE2450CB1798
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE2450CB1798
Description:
2450 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AE2450CB1798.
AE2450CB1798 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AE2450CB1798 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Series -
Package Box
Bandwidth 115 MHz
Frequency 2.45GHz Center
Impedance 50Ohm
Filter Type Band Pass
Height (Max) 0.217" (5.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Insertion Loss 3dB
Package / Case 14-SMD Module
Product Status Active
Size / Dimension 1.181" L x 0.472" W (30.00mm x 12.00mm)