ADSP-BF533SBBCZ500
Analog Devices Inc.
Product No:
ADSP-BF533SBBCZ500
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
160-CSPBGA (12x12)
Description:
IC DSP CTLR 16B 500MHZ 160CSBGA
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ADSP-BF533SBBCZ500.
ADSP-BF533SBBCZ500 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ADSP-BF533SBBCZ500 Specification
Mfr Analog Devices Inc.
Type Fixed Point
Series Blackfin®
Package Tray
Interface SPI, SSP, UART
Clock Rate 500MHz
On-Chip RAM 148kB
Mounting Type Surface Mount
Voltage - I/O 3.30V
Package / Case 160-LFBGA, CSPBGA
Product Status Active
Voltage - Core 1.20V
Base Product Number ADSP-BF533
Non-Volatile Memory ROM (1kB)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)