ADP1752-1.5-EVALZ
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP1752-1.5-EVALZ
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Description:
BOARD EVAL AD1752 1.5V
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ADP1752-1.5-EVALZ.
ADP1752-1.5-EVALZ Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ADP1752-1.5-EVALZ Specification
Mfr Analog Devices Inc.
Series -
Package Box
Board Type Fully Populated
Product Status Active
Regulator Type Positive Fixed
Channels per IC 1 - Single
Voltage - Input 1.6V ~ 3.6V
Current - Output 800mA
Voltage - Output 1.5V