ADP151CB-3.3-EVALZ
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP151CB-3.3-EVALZ
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Description:
EVAL BOARD FOR ADP151
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ADP151CB-3.3-EVALZ.
ADP151CB-3.3-EVALZ Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ADP151CB-3.3-EVALZ Specification
Mfr Analog Devices Inc.
Series -
Package Bulk
Board Type Fully Populated
Product Status Active
Regulator Type Positive Fixed
Channels per IC 1 - Single
Voltage - Input 2.2V ~ 5.5V
Current - Output 200mA
Voltage - Output 3.3V