ADA1000F-36-N1W
Cosel USA, Inc.
Product No:
ADA1000F-36-N1W
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 36V 594W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ADA1000F-36-N1W.
ADA1000F-36-N1W Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ADA1000F-36-N1W Specification
Mfr Cosel USA, Inc.
Series ADA (1000W)
Package Box
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Universal Input
Efficiency 89%
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Power (Watts) 594W (1008W Forced Air)
Product Status Active
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Standard Number 60950-1; 62368-1
Size / Dimension 11.02" L x 5.00" W x 2.95" H (280.0mm x 127.0mm x 75.0mm)
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 36V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number ADA1000
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Current - Output (Max) 16.5A