ACV15N1.5
Artesyn Embedded Power
Product No:
ACV15N1.5
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 22W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ACV15N1.5.
ACV15N1.5 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ACV15N1.5 Specification
Mfr Artesyn Embedded Power
Type Linear
Series ACV (15-115W)
Package Bulk
Features Adjustable Output, Remote Sense
Efficiency 60%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 22W
Product Status Obsolete
Approval Agency CE
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
Size / Dimension 4.84" L x 3.99" W x 1.62" H (123.0mm x 101.4mm x 41.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1.5 A
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Minimum Load Required -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
ACV15N1.5 Datasheet:
pdf.png
ACV15N1.5 FAQ
1. How to purchase ACV15N1.5 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for ACV15N1.5?
3. How to ensure that ACV15N1.5 of Chipqry comes from the original manufacturer or authorized agent?
4. Are the price and inventory display of ACV15N1.5 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for ACV15N1.5?
8. How to obtain technical support information for ACV15N1.5, such as pin diagrams and data sheets?
9. What should I do if I do not receive technical support from ACV15N1.5 in time?
ACV15N1.5 Related Parts
ACV101
ACV101
Artesyn Embedded Power
RFQ
- - rohs.png AC/DC CONVERTER 5V 12V 30W -/-
ACV103
ACV103
RFQ
- - rohs.png AC/DC CONVERTER 5V 12V 70W -/-