ACOV-SUB-25MB5
Assmann WSW Components
Product No:
ACOV-SUB-25MB5
Description:
BACKSHELL GENDER CHANGER 25/25P
In Stock : 43
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ACOV-SUB-25MB5.
ACOV-SUB-25MB5 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ACOV-SUB-25MB5 Specification
Mfr Assmann WSW Components
Color Silver
Series -
Package Bulk
Plating Nickel over Copper
Features Mating Screws 4-40, Snap Lock
Hardware -
Material Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
Shielding Shielded
Cable Exit 180°
Cable Type Flat
Accessory Type Gender Changer
Product Status Active
Base Product Number ACOV-SUB
Number of Positions 25, 25
ACOV-SUB-25MB5 Datasheet:
pdf.png
ACOV-SUB-25MB5 FAQ
1. How to purchase ACOV-SUB-25MB5 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for ACOV-SUB-25MB5?
4. Are the price and inventory display of ACOV-SUB-25MB5 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for ACOV-SUB-25MB5?
9. What should I do if I do not receive technical support from ACOV-SUB-25MB5 in time?
ACOV-SUB-25MB5 Related Parts
A-HOOD-09/15
A-HOOD-09/15
Assmann WSW Components
RFQ
- - rohs.png CONN BACKSHELL 9POS 180DEG BLACK 240/-
RFQ
- - rohs.png CONN BACKSHELL 25POS 180DEG BLK 44/Bulk
- - rohs.png CONN BACKSHELL 15POS 180DEG BLK 136/Bulk
A-FT 09
A-FT 09
- - rohs.png CONN BACKSHELL 9POS 180DEG BLACK 1365/-
A-FT 25
A-FT 25
- - rohs.png CONN BACKSHELL 25POS 180DEG BLK 320/-
A-FT 50
A-FT 50
- - rohs.png CONN BACKSHELL 50POS 180DEG BLK -/-
A-FT 37
A-FT 37
- - rohs.png CONN BACKSHELL 37POS 180DEG BLK 10/-
A-FT 15
A-FT 15
- - rohs.png CONN BACKSHELL 15POS 180DEG BLK 165/-
ACOV-SUB-15MB43
ACOV-SUB-15MB43
- - rohs.png CONN BACKSHELL 15POS 45DEG SHLD 50/Bulk