ACNW3130-300E
Broadcom Limited
Product No:
ACNW3130-300E
Manufacturer:
Broadcom Limited
Package:
8-DIP Gull Wing
Batch:
Datasheet:
Description:
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP GW
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ACNW3130-300E.
ACNW3130-300E Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
ACNW3130-300E Specification
Mfr Broadcom Limited
Series -
Package Tube
Technology Optical Coupling
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Product Status Active
Approval Agency CSA, IEC/EN/DIN, UR
Number of Channels 1
Base Product Number ACNW3130
Voltage - Isolation 5000Vrms
Current - Peak Output 2.5A
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Rise / Fall Time (Typ) 100ns, 100ns
Supplier Device Package 8-DIP Gull Wing
Voltage - Output Supply 15V ~ 30V
Current - Output High, Low 2A, 2A
Pulse Width Distortion (Max) 300ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.6V
Current - DC Forward (If) (Max) 25 mA
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 500ns, 500ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 40kV/µs