ACMP-4724-401-T
Abracon LLC
Product No:
ACMP-4724-401-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
CMC 2.5A 2LN 400 OHM SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ACMP-4724-401-T.
ACMP-4724-401-T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ACMP-4724-401-T Specification
Mfr Abracon LLC
Series ACMP-4724
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Filter Type Power Line
Height (Max) 0.094" (2.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Product Status Active
Approval Agency -
Number of Lines 2
Size / Dimension 0.205" L x 0.177" W (5.20mm x 4.50mm)
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC 50V
Current Rating (Max) 2.5A
Impedance @ Frequency 400 Ohms @ 100 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 50mOhm