ACML-0603H-121-T
Abracon LLC
Product No:
ACML-0603H-121-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ACML-0603H-121-T.
ACML-0603H-121-T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ACML-0603H-121-T Specification
Mfr Abracon LLC
Series ACML-H
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Filter Type -
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Number of Lines 1
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Max) 1.2A
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 100mOhm