ACM-21H-670-T
Abracon LLC
Product No:
ACM-21H-670-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
CMC 320MA 2LN 67 OHM SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ACM-21H-670-T.
ACM-21H-670-T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ACM-21H-670-T Specification
Mfr Abracon LLC
Series ACM-21H
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Filter Type Signal Line
Height (Max) 0.055" (1.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Product Status Active
Approval Agency -
Number of Lines 2
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC 20V
Current Rating (Max) 320mA
Impedance @ Frequency 67 Ohms @ 100 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm