ACM-0603-220-T
Abracon LLC
Product No:
ACM-0603-220-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
CMC 500MA 2LN 22 OHM SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ACM-0603-220-T.
ACM-0603-220-T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ACM-0603-220-T Specification
Mfr Abracon LLC
Series ACM-0603
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Filter Type Signal Line
Height (Max) 0.047" (1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Product Status Active
Approval Agency -
Number of Lines 2
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC 50V
Current Rating (Max) 500mA
Impedance @ Frequency 22 Ohms @ 100 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 80mOhm