AB-EZD24C-B3-K57
American Bright Optoelectronics Corporation
Product No:
AB-EZD24C-B3-K57
Package:
3030
Description:
2.4W 24V CCT 5700K CRI80 3030 EM
In Stock : 3640
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AB-EZD24C-B3-K57.
AB-EZD24C-B3-K57 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AB-EZD24C-B3-K57 Specification
Mfr American Bright Optoelectronics Corporation
Color White, Cool
Series AB-EZD
CCT (K) 5700K (5400K ~ 6000K)
Package Tape & Reel (TR)
Current - Max -
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test -
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Base Product Number AB-EZD24
Height - Seated (Max) 0.020" (0.52mm)
Supplier Device Package 3030
CRI (Color Rendering Index) 70
Flux @ 25°C, Current - Test 210lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test 170lm (Typ)
Lumens/Watt @ Current - Test -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 24V
Thermal Resistance of Package 15°C/W