AA30T121205C
Delta Electronics
Product No:
AA30T121205C
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC CONVERTER +/-12V 5V 30W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AA30T121205C.
AA30T121205C Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AA30T121205C Specification
Mfr Delta Electronics
Type Enclosed
Series AA30T (30W)
Package Box
Features DC Input Capable, Universal Input
Efficiency 76%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 30W
Product Status Obsolete
Approval Agency CE
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Size / Dimension 4.41" L x 2.51" W x 1.01" H (112.0mm x 63.8mm x 25.6mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 1 1 A
Current - Output 2 250 mA
Current - Output 3 3 A
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number AA30T
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Operating Temperature -25°C ~ 70°C