AA07S1500A
Delta Electronics
Product No:
AA07S1500A
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 7W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AA07S1500A.
AA07S1500A Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AA07S1500A Specification
Mfr Delta Electronics
Type Enclosed
Series AA07S (7W)
Weight 0.097 lb (44 g)
Package Box
Features Universal Input
Efficiency 78%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 7 W
Package / Case 4-DIP Module
Product Status Obsolete
Approval Agency CE, UL
Line Regulation ±0.5%
Load Regulation ±0.5%
Standard Number 60950-1
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.77" H (50.8mm x 25.4mm x 19.5mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number AA07S
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Current - Output (Max) 466mA