AA04S1500A
Delta Electronics
Product No:
AA04S1500A
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 4W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AA04S1500A.
AA04S1500A Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AA04S1500A Specification
Mfr Delta Electronics
Type Enclosed
Series AA04S (4W)
Weight 0.057 lb (25.85 g)
Package Box
Features Universal Input
Efficiency 76%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 4 W
Package / Case 7-DIP Module, 6 Leads
Product Status Active
Approval Agency CE, UL
Line Regulation ±0.5%
Load Regulation ±0.5%
Standard Number 60950-1
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Size / Dimension 1.44" L x 1.06" W x 0.67" H (36.5mm x 27.0mm x 17.1mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number AA04S
Operating Temperature -25°C ~ 60°C (With Derating)
Current - Output (Max) 267mA