A80B911KT050T
Amotech
Product No:
A80B911KT050T
Manufacturer:
Amotech
Description:
CAP CER 910PF 50V C0G/NP0 1111
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for A80B911KT050T.
A80B911KT050T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
A80B911KT050T Specification
Mfr Amotech
Series A80B
Package Bulk
Ratings -
Features High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 910 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C