Home / AC DC Converters / A2UHVAC3KV50MAIRM
minImg
A2UHVAC3KV50MAIRM
Analog Technologies
Product No:
A2UHVAC3KV50MAIRM
Manufacturer:
Analog Technologies
Description:
AC/DC CONVERTER 3000V
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for A2UHVAC3KV50MAIRM.
A2UHVAC3KV50MAIRM Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
A2UHVAC3KV50MAIRM Specification
Mfr Analog Technologies
Type Enclosed
Series -
Package Bulk
Features Adjustable Output
Efficiency 70%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Rack Mount
Power (Watts) -
Product Status Active
Approval Agency -
Standard Number -
Voltage - Input 110 ~ 120 VAC
Size / Dimension 19.00" L x 13.78" W x 3.46" H (482.6mm x 350.0mm x 87.9mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 50 mA
Voltage - Output 1 3000V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Voltage - Isolation 5 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C