A/1K-2W-A-100'-4X
Automation Components, Inc.
Product No:
A/1K-2W-A-100'-4X
Description:
1,000 Ohm (Two Wires) RTD, Coppe
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for A/1K-2W-A-100'-4X.
A/1K-2W-A-100'-4X Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
A/1K-2W-A-100'-4X Specification
Mfr Automation Components, Inc.
Series -
Current 3 mA
Package Tape & Box (TB)
Accuracy -
Termination -
RTD Material Platinum (Pt)
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Product Status Active
Resistance @ 0°C 1 kOhms
Resistance Tolerance -
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Temperature Coefficient ±3850ppm/°C
A/1K-2W-A-100'-4X Datasheet:
pdf.png
A/1K-2W-A-100'-4X FAQ
1. How to purchase A/1K-2W-A-100'-4X from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for A/1K-2W-A-100'-4X?
4. Are the price and inventory display of A/1K-2W-A-100'-4X accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for A/1K-2W-A-100'-4X?
9. What should I do if I do not receive technical support from A/1K-2W-A-100'-4X in time?
A/1K-2W-A-100'-4X Related Parts
A/100-2W-D-12"-BB
A/100-2W-D-12"-BB
Automation Components, Inc.
RFQ
- - - 100 Ohm (Two Wires) RTD, Duct, 1 1/Tape & Box (TB)