951418-9010806-AR
3M
Product No:
951418-9010806-AR
Manufacturer:
3M
Description:
CONN HDR 18POS 0.079 STACK T/H
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 951418-9010806-AR.
951418-9010806-AR Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
951418-9010806-AR Specification
Mfr 3M
Color Black
Pitch 0.079" (2.00mm)
Series 951
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.800mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Obsolete
Base Product Number 951418
Number of Positions 18
Length - Overall Pin 0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height 0.157" (4.000mm)
Length - Post (Mating) 0.157" (4.000mm)