9120-12BLK
E-Z-Hook
Product No:
9120-12BLK
Manufacturer:
E-Z-Hook
Description:
TEST LEAD SOCKET TO SOCKET 12"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 9120-12BLK.
9120-12BLK Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
9120-12BLK Specification
Mfr E-Z-Hook
Series 9120
Package Bag
Contents 1 Lead, Black
Wire Gauge 28 AWG
Cable Length 12.0" (304.80mm)
1st Connector Socket, Square, 0.025" (0.64mm)
2nd Connector Socket, Square, 0.025" (0.64mm)
Configuration Socket to Socket
Product Status Active
Voltage - Rated 600VDC
Temperature Range 221°F (105°C)
Base Product Number 9120-12
Current Rating (Amps) 1 A