9106-12RED
E-Z-Hook
Product No:
9106-12RED
Manufacturer:
E-Z-Hook
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 12"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 9106-12RED.
9106-12RED Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
9106-12RED Specification
Mfr E-Z-Hook
Type Patch Cord
Series 9106
Package Bag
Ratings -
Contents 1 Lead, Red
Wire Gauge 22 AWG
Cable Length 12.0" (304.80mm)
1st Connector Banana Plug, Single, Stackable
2nd Connector Banana Plug, Single, Stackable
Configuration Banana to Banana
Product Status Active
Stacking Method Front Stacking (Both Connectors)
Voltage - Rated -
Base Product Number 9106-12
Current Rating (Amps) -
Material - Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
9106-12RED Datasheet:
pdf.png
9106-12RED FAQ
1. How to purchase 9106-12RED from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for 9106-12RED?
4. Are the price and inventory display of 9106-12RED accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for 9106-12RED?
8. How to obtain technical support information for 9106-12RED, such as pin diagrams and data sheets?
9. What should I do if I do not receive technical support from 9106-12RED in time?
9106-12RED Related Parts
601W-18-S
601W-18-S
RFQ
- - rohs.png TEST LEAD BANANA/GRAB 18" SET/10 15/Bulk
601W-18BLK
601W-18BLK
RFQ
- - rohs.png TEST LEAD BANANA TO GRABBER 18" 34/Bulk
601W-36 R/B
601W-36 R/B
- - rohs.png TEST LEAD BANANA/GRABBER 36" 2PC 63/Bulk
601W-36-S
601W-36-S
- - rohs.png TEST LEAD BANANA/GRAB 36 SET/10 25/Bulk
601W-18 R/B
601W-18 R/B
- - rohs.png TEST LEAD BANANA/GRABBER 18" 2PC 10/Bulk