906T12BNMAO
Curtis Instruments Inc.
Product No:
906T12BNMAO
Description:
VOLTMETER 0-12VDC LED PANEL MT
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 906T12BNMAO.
906T12BNMAO Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
906T12BNMAO Specification
Mfr Curtis Instruments Inc.
Type Voltmeter
Series 906
Weight -
Package Box
Features Memory Option
Output Type -
Display Type LED - Red Bar Graph
Mounting Type Panel Mount
Measuring Type Voltage
Product Status Active
Measuring Range 0 ~ 12VDC
Voltage - Supply 12VDC
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Ingress Protection -
Base Product Number 906T12
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.80mm x 24.10mm