8503004YA
Analog Devices Inc.
Product No:
8503004YA
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
14-CERDIP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC VREF SERIES 14CDIP
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 8503004YA.
8503004YA Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
8503004YA Specification
Mfr Analog Devices Inc.
Series -
Package Tube
Tolerance -
Output Type Fixed
Mounting Type Through Hole
Package / Case 14-CDIP (0.300", 7.62mm)
Product Status Last Time Buy
Reference Type Series
Voltage - Input 13V ~ 18V
Current - Output 10 mA
Current - Supply 17mA
Base Product Number 8503004
Noise - 0.1Hz to 10Hz 50µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 14-CERDIP
Temperature Coefficient 3ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) ±10V