741C083123JP
CTS Resistor Products
Product No:
741C083123JP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Description:
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 0804
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 741C083123JP.
741C083123JP Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
741C083123JP Specification
Mfr CTS Resistor Products
Series 741
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Applications Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 8
Package / Case 0804, Concave, Long Side Terminals
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Power Per Element 63mW
Resistance (Ohms) 12k
Base Product Number 741C083
Number of Resistors 4
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C